• Wpisów:2981
  • Średnio co: 20 godzin
  • Ostatni wpis:2 lata temu, 12:13
  • Licznik odwiedzin:52 127 / 2583 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
to jest jakiś jebany labirynt,z którego ZA NIC nie mogę się wydostać.. moje uczucia do niego są o wiele silniejsze.. nic juz nie moze mnie powstrzymać..
 

 
"Dlaczego ja mam zawsze cierpieć, zawsze być upokarzana, zawsze oskarżana, na zawsze potępiona? Dlaczego nie mogłam nigdy nikomu dogodzić? Dlaczego daremnie starałam się pozyskać czyjekolwiek względy? (...) Ja nie ośmielałam się w niczym zawinić, usiłowałam spełniać wszystkie swoje obowiązki, a jednak od rana do południa i od południa do wieczora nazywano mnie niegrzeczną i nudną, kwaśną i skrytą."

Charlotte Brontë - "Jane Eyre"
 

 
"Prawdziwa miłość - to rozmowa, która trwa całe życie."

~ Bridget Asher "Pożyczona miłość"
 

 
"Zależy mi na niej, cholera. A wiesz co to znaczy, przyjacielu? To znaczy, że ja jestem od niej uzależniony. Ale nie tak jak Ty od fajek. Ja jestem uzależniony od jej uśmiechu, który sam przywołuję na jej wargi. Od rozmów z nią, które ciągną się godzinami a dzięki którym ona staje się weselsza. Od jej radości, która jest dla mnie diablo ważna. Od bycia jej podporą, na której może się oprzeć, gdy opadnie z sił. Od bycia jej Aniołem Stróżem, który unosi ją w górę, kiedy upada na dno. Od patrzenia w jej oczy, roześmiane i pełne czegoś, czego nie jestem w stanie nazwać. Od jej obecności i ciepła, które mi daje.
Dlatego nie chcę jej stracić.
Bo mi na niej zależy, przyjacielu.
Jak cholera."

Mikołaj Bajorek- "Bard od Siedmiu Boleści"
 

 
"Leżałem w ubraniu na łóżku i myślałem o tym, że stoją tu różne meble, leżą książki, wiszą obrazy, ale to wszystko nie ma sensu. Ja też tu leżę i też nie mam sensu."
—T. Różewicz
 

 
Czasami brak mi powietrza i wtedy wiem, że na chwilę o mnie zapomniałeś
  • awatar Let'sFit!: Smutne :c Wpadnij do mnie ,może mój blog Ci się spodoba i go zaobserwujesz ?
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Czy to nie jest wielka rzecz — znaczyć dla kogoś wszystko?
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
[…] bicie serca nie wystarczy, by być żywym, serce musi mieć dla kogo bić, a Regina już nie chce, żeby biło, chce być już tam, gdzie nie ma krwi i żył, skóry, gdzie nie ma starości, gdzie nie można błądzić i tracić, bo wszystko jest na miejscu.

~ Wojciech Kuczok
 

 
Poczuł nagle wyraźnie, że nie przeżyłby jej śmierci. Położyłby się obok i chciałby umrzeć wraz z nią.
~Milan Kundera
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Chciała zimna. Chciała zapomnieć. Chciała go z siebie zmyć. Zimno nie kojarzyło się z nim.

~Janusz Leon Wiśniewski
 

 
Happy end. Żyli razem długo i szczęśliwie. Nuda. Nic więcej się już nie wydarzy. Nic więcej już się nie opowie.
~Michał Witkowski
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Spójrz tu: same anioły o brudnych twarzach!
~Mian Mian
 

 
Nie chciało mi się już spać i patrzyłem na gwiazdy. Byłem trochę głodny, ale więcej myślałem. Zawsze dużo myślę, ale wtedy bardzo dużo. Ale najwięcej tęskniłem. Myślę, że za Tobą, bo Ty może nic nie wiesz albo wiesz trochę. Tęskniłem nieprzebranie, nieprzebranie i myślę, że ktoś tam daleko, pod tym samym niebem musiał też za mną tęsknić, a jeśli spał, to musiał się zbudzić, bo to niemożliwe, żebym nikogo nie trafił w serce w tamtym środku nocy, sercu nocy.

~Edward Stachura
 

 
Mnie już nie biorą
te westchnienia
te głupie wiosny
i księżyce
mam kiepskie nerwy,
złe nastroje
cóż, nie najlepiej
znoszę życie

~J. A. Masłowski
 

 
Brnę do Ciebie przez taki kolczasty ocean cierpienia, że zaczynam się bać nocy. Czasem patrzę na siebie, w lustrze, a nawet nie patrzę, tylko po prostu czuję, że gasną mi oczy. Ktoś wygasił mi oczy, jak reflektory w teatrze. Usta się śmieją, a oczy cierpią.

~A. Osiecka
 

 
Gdy umierasz ból ustaje. Jednak nadzieja unosi cię wysoko tylko po to, żeby strącić cię na ziemię. Nadzieja trzyma twoje serce, a potem miażdży je pięścią. Raz po raz. Nigdy nie przestaje. To właśnie robi nadzieja (...).

~Harlan Coben
 

 
Trzeba być silnym, żeby płakać. A jeszcze silniejszym, żeby dać innym zobaczyć te łzy.

~Regina Brett
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Nie powinniśmy się rodzić, kiedy nie umiemy żyć.

~Wiesław Myśliwski
 

 
Bo widzi Pan, pewnego dnia po prostu budzisz się i zdajesz sobie sprawę z tego jak bardzo jesteś żałosny kochając kogoś kto ma Cie gdzieś. I to jest świetny moment by odpuścić.

~Cichocki
 

 
Nosisz w sobie smutek, czujesz tęsknotę – ona w tobie mieszka od zawsze, od tak dawna, że nawet już nie pamiętasz, za czym tak tęsknisz.

~Piotr Adamczyk
 

 
Do rana może być daleko, ale żadne prawo nie zabrania rozmów w ciemności.

~Jonathan Carroll
 

 
Ale pan jest za młody, żeby nie wierzyć w siebie. Niech pan nie przeoczy swojej młodości. Później będzie panu coraz trudniej w cokolwiek uwierzyć. Aż znajdzie się pan w pustce, samotny, że nie będzie pan miał nawet kogo spytać o drogę, aby nie pobłądzić, nie zgubić się doszczętnie.
~Wiesław Myśliwski
 

 
-Pokaż oczy! - powiedział, dotykając jej podbródka. - Najwyższy czas, żeby ktoś cię wreszcie zaczął kochać.

~Stanisława Fleszarowa
 

 
A teraz, już prawie o północy pierwszego dnia, wciąż nie śpię, łamiąc swoje postanowienie, żeby kłaść się wcześnie - opóźniam sen, żeby odsunąć nieuniknione nadejście jutrzejszego ranka. Jeszcze jedna próba ucieczki.

~Sylvia Plath